Moderní elektronické cigarety mají mnoho funkcí, přičemž velice důležitá je možnost volby napětí. Toto nastavení nepodporuje každé e-cigareta, některé mají přednastavený konstantní výkon. Takové elektronické cigarety se používají snáze a jsou tak vhodnější pro začínající e-kuřáky. Dodávají konstantní výkon, který odpovídá určitému atomizéru, cartomizéru nebo clearomizeru. Pokročilejší uživatelé ale oceňují možnost nastavení napětí, protože jim umožňuje přizpůsobit si produkci dýmu přesně na míru jejich potřebám. Důležitým důvodem, který mnoho lidí vede k preferenci tohoto druhu e-cigaret, je široká nabídka různých druhů a značek atomizérů, cartomizérů a clearomizerů, které jsou v současné době na trhu dostupné. Pokud se neorientujete v různých druzích zařízení pro zpracování eliquidu, doporučujeme vám si přečíst našeho průvodce atomizery, cartomizery a clearomizery.

Všechny druhy a značky atomizérů, cartomizérů a clearomizerů mají jednu věc společnou – vždy jsou osazeny určitou žhavicí cívkou, která převádí elektrickou energii z baterie na teplo. Cívka ale může mít různý odpor, což znamená, že pro dosažení ideální teploty vyžaduje různé množství elektrické energie. Pomocí nastavení voltáže můžete zvolit ideální výkon v závislosti na dané značce či modelu použitého atomizeru, cartomizeru nebo clearomizeru. Je dobré vědět, že obvykle není nejvyšší možné napětí tím nejlepším, protože může vést ke spalování eliquidu nebo dokonce k nebezpečí spálení cívky. Proto vždy věnujte pozornost definovanému odporu pořizovaných clearomizerů v Ohmech.

Pomocí jednotky Ohm se vyjadřuje odpor, který souvisí s ohříváním cívky v zařízení pro zpracování eliquidu. Při nižším odporu v Ohmech je zapotřebí méně elektrické energie pro dosažení správné bezpečné teploty. Vyšší odpory naopak vyžadují větší příkon. Pokud nastavené napětí překročí úroveň, na kterou bylo zařízení navrženo, bude dým chutnat jako spálenina a může dokonce dojít k tomu, že cívka shoří. Příliš nízké napětí pak zase povede k tomu, že se bude tvořit málo páry a provoz e-cigarety bude neefektivní.

Pro nastavení ideálního napětí tedy budete potřebovat dvě věci – znát odpor (v Ohmech) vašeho zařízení, které zpracovává eliquid, a tabulku výkonu e-cigaret. V tabulce jsou uvedeny optimální hodnoty výkonu a napětí pro specifické úrovně odporu, vyjádřeného v Ohmech. Jak pracovat s nastavením napětí a tabulkou výkonu e-cigaret

1. Zjistěte si odpor (v Ohmech). Měl by být uveden na balení vašeho clearomizeru.

2. V tabulce si najděte řádek, na kterém je tento odpor uveden vlevo.

3. Na tomto řádku postupujte zrakem zleva doprava, dokud se nedostanete na políčka (nebo políčko) se zelenou barvou.

4. Odpovídající číslo v záhlaví tabulky pak pro dané políčko určuje úroveň napětí, se kterou dosáhnete požadovaného výkonu.

5. Pokud je na daném řádku více zelených políček, máte možnost si napětí v určitém rozsahu upravit. Záleží na vás, jaké nastavení vám bude vyhovovat a poskytne vám lépe chutnající dým. Můžete vyzkoušet různé hodnoty, ale vždy byste se měli pohybovat v úrovních, které se nachází v dané zelené oblasti na řádku.