Baterie je jednou z nejdůležitější věcí, které by jste měli věnovat pozornost při nákupu. V tomto článku se budeme bavit o výběru baterie 18650 pro elektronické a mechanické mody. Stejně tak se budeme bavit pouze o značkových baterií, u kterých si můžeme být jistí, že kvalita nekolísá. Osobně doporučuji vyvarovat se nákupu baterií z pochybných zdrojů a raději se obrátit na specializované vaperské obchody, případně na obchody ověřené zákazníky. 
Při výběru si předně musíte ujasnit, na jaký výkon baterii chcete používat. Na trhu jsou baterie s vysokou kapacitou, ale menším výkonem a naopak. Baterie s vyšším výkonem (A) samozřejmě můžete používat i na menší výkon (W).
Přibližný maximální výkon spočítáte jednoduše vynásobením maximálního proudového zatížení číslem 3.7. Samozřejmě nás ale zajímá kontinuální a ne pulzní hodnota.

Neváhejte se obrátit na svého prodejce s dotazem, jaká baterie bude pro Vaší ecigaretu vhodná, ale níže najdete krátké shrnutí.  

Baterie s vysokou kapacitou:

Typickými zástupci této kategorie jsou baterie Samsung (růžové a modré) a Panasonic. Jejich kapacita bývá 3000mAh a více, ale nedosahují moc velkých výkonů (maximálního odběru v ampérech). Maximální výkon, který obvykle zvládnou bývá 30W (pokud máte mod na jednu baterii). Ve své podstatě pokud hledáte baterii pro menší výkon (do 20W), tak skoro nemůžete sáhnout špatně.
U těchto baterií také často nebývá uvedený maximální proud, který zvládnou.

Baterie s vysokým výkonem:

Do této kategorie můžeme zařadit všechny baterie s odběrem 20A a více. Tyto baterie jsou ideální pro větší výkony. Mezi ně můžeme zařadit třeba LG HG2 (skvělý poměr kapacita a výkon), LG HE4, Sony VTC4 (až 30A), Sony VTC5, Aspire 1800mAh 40A (pulzně až 40A), Aspire 2500mAh 20A, Samsung 25r...atd. Doporučuji být obezřetný k podezřelým hodnotám, na trhu třeba neexistuje baterie, která by měla kapacitu 3000mAh a zvládla 35A kontinuálně, ačkoli se nám to snaží někteří výrobci namluvit.

Baterie a mechanický mod:

Vždy si spočítejte, zda baterie zvládne bez problém použitý odpor. Pomůže Vám k tomu ohmův zákon, pokud ho neznáte, mechanika nebude Váš přítel. 
 

Upozornění:

Osobně nedoporučuji kupovat baterie značek typu Trustfire, Bestfire, Volefire apod. Stejně tak bych si raději ověřil maximální proud pomocí google (xxx bench test) u baterek, které ho mají podezřele vysoký.